Wykonywanie remontu czy też decydowanie się na budowę lub przebudowę domu wiąże się z powstawaniem dużej ilości gruzu. Jest on jednym z produktów ubocznych i wymaga odpowiedniego wywozu, w celu ograniczenia jego negatywnego wpływu na środowisko. W związku z tym coraz więcej firm oferuje wynajem kontenerów na gruz, dzięki którym możliwy jest recykling. Warto jednak przed zdecydowaniem się na wynajęcie kontenera zapoznanie się z dostępnymi rodzajami oraz ich charakterystyką.

Rodzaje i wygląd kontenerów na gruz

Kontenery na gruz dostępne są na rynku w odmiennych rozmiarach oraz często różnią się one od siebie również przeznaczeniem. Jeśli chodzi o wielkość kontenera na gruz możliwy jest wybór odpowiedniego rodzaju, w zależności od ilości gruzu powstałego przy remoncie czy budowie. Aktualnie można zamówić kontenery o rozmiarze od 1,5m3 do 40m3. Wybór jednego z nich powinien być zależny od tego jakie prace budowlane są wykonywane – czy to tylko remont mieszkania czy może przebudowa lub budowa całego domu. Istotne jest także, aby zwrócić uwagę na miejsce, jakim się dysponuje. W przypadku, gdy przed domem nie ma za wiele przestrzeni na ogromny kontener lepiej jest zamówić mniejszy i w razie potrzeby po wywiezieniu jego zawartości wynajem drugiego, takiego samego kontenera.

Wykonanie kontenerów

Wszystkie kontenery przeznaczone do wywozu gruzu charakteryzują się wysoką jakością wykonania z blachy stalowej. Dzięki budowie z tego materiału kontenery są niezwykle odporne na wszelkiego rodzaju trudne warunki atmosferyczne. Oznacza to, że przewożonemu towarowi nie grozi deszcz ani grad. Ponadto, są one także odporne na różne czynniki mechaniczne i chemiczne. Wiele kontenerów dostępnych na rynku jest także wzmocnionych dzięki farbom antykorozyjnym. Warto wspomnieć także o tym, że niektóre modele kontenerów posiadają otwierane drzwi, które są dodatkowym wsparciem podczas opróżniania ich zawartości. To także plus dla firm oferujących wynajem, ponieważ pracownicy mogą szybko wyczyścić kontener i przygotować go dla kolejnego klienta.

Cena za wynajem

Trudno jest podać jedną cenę za wynajem kontenerów na gruz. Mogą one różnić się od siebie ze względu na kilka czynników. Są to między innymi ich wielkość, wybór firmy oraz dodatkowe usługi oferowane przez fachowców. W przybliżeniu może to być koszt około 150zł za mały pojemnik, nawet do 1000zł za największy kontener na gruz dostępny na rynku. Kontenery na gruz tanio można zamówić głównie w województwach takich jak dolnośląskie, lubuskie i małopolskie. Najdroższe kontenery na wynajem dostępne są w zachodniopomorskim, wielkopolskim i opolskim.