Mianem odpadów nazywane są wszelkiego rodzaju produkty, towary i substancje, które stanowią resztki lub pozostałości po innych rzeczach. Codziennie produkujemy mnóstwo nieczystości i śmieci, które wymagają wywiezienia oraz recyklingu. W związku z tym obecnie na rynku możliwe jest wynajęcie specjalnych kontenerów, w których przewożone są wszelkiego rodzaju odpady. Aby jednak wiedzieć więcej na temat tej usługi, warto jest zapoznać się najpierw z rodzajami kontenerów dostępnymi na rynku.

Kontenery można rozróżnić na kilka najważniejszych rodzajów. Dostępne na rynku pojemniki na odpady są inne przede wszystkim w zależności od rodzaju wrzucanych śmieci. Wśród typów takich kontenerów można wyróżnić między innymi te do składowania szkła, drewna, żywności, kartonów i papieru. Pozostałości po innych rzeczach to także gruz czy też substancje chemiczne i odpady przemysłowe, dlatego również na te śmieci dostępne są do wynajmu kontenery. Są to między innymi kontenery recyklingowe, te na śmieci wielkogabarytowe lub odpady elastyczne. W nich można składować trawę, liście, surowce wtórne i tym podobne.

Czym różnią się pojemniki na odpady

Pojemniki na odpady da się odróżnić od siebie także pod względem innych cech wyglądu. Mowa tu między innymi o tym, że niektóre z kontenerów są dostępne w wersji otwartej, a inne – zamkniętej. Różnica między nimi jest taka, że kontenery z otwartą górą przeznaczone są przede wszystkim do przewozu takich ładunków, które trudno włożyć do standardowych rozmiarów kontenera. W tym przypadku tak skonstruowany pojemnik jest o wiele wygodniejszy i bardziej komfortowy w użytku. Oczywiście w przypadku deszczu możliwe jest założenie wodoszczelnej plandeki, co chroni zawartość.

Wynajem kontenerów

Obecnie można wynająć naprawdę tanie kontenery – cennik różni się głównie pod względem tego jak duży powinien być pojemnik i ile m3 mieścić. Te najmniejsze kontenery to oczywiście najniższy koszt, a największe – najwyższy. Wiele firm oferuje także inne ceny jeśli chodzi o rodzaj wywożonych śmieci. Jak wiadomo, gruz jest cięższym towarem od trawy czy też kartonów, dlatego można spodziewać się tego, że koszt wywozu odpadów budowlanych będzie nieco większy od innych śmieci. Pomimo to, w większości firmy kontenery tanio można znaleźć bez problemu.

Warto wspomnieć także o tym, że wynajem kontenerów nie różni się od siebie w zależności od wywożonego towaru. Zasady obowiązują takie same, a jedyną znaczącą różnicą jest koszt lub rozmiar. Jeśli zatem masz problem z wyborem jednego z kontenerów napisz do firmy i skorzystaj z porady.