Codziennie produkujemy mnóstwo różnorodnych odpadów, które wymagają odpowiedniej utylizacji. Jeśli zastanawiasz się, jak segregować śmieci i do jakich pojemników wrzucać poszczególne pozostałości – przeczytaj poniższy artykuł. Opisujemy w nim rodzaje kontenerów oraz wyjaśniamy, gdzie wyrzucić gruz i odpady niebezpieczne.

Jakie są rodzaje kontenerów na śmieci?

Czasy, w których wyrzucano śmieci bez segregacji, minęły bezpowrotnie. Dziś coraz więcej osób wspomaga ekologię i segreguje odpady, wrzucając je do odpowiednich, różniących się kolorem, kontenerów:

  • niebieskich, do których należy wrzucać papier nadający się do recyclingu – np. gazety, ulotki, książki, opakowania kartonowe i tekturowe. Pamiętaj, by nie były one nasiąknięte lub zabrudzone resztkami jedzenia. Ponadto nie wkładaj do kontenera tapet lub kartonów z folią,
  • żółtych, przeznaczonych na aluminium i plastik. W środku możesz umieścić plastikowe butelki, puszki, torebki foliowe czy kartony po mleku. Do pojemnika nie wolno wrzucać opakowań po lekach, środkach w aerozolu czy zabawek,
  • białych – na przezroczyste szkło i zielonych – na kolorowe. Przeznaczone do butelek i słoików. Należy unikać wyrzucania szkła żaroodpornego, okiennego, żarówek, porcelany, luster i kieliszków,
  • brązowych, służących do utylizacji odpadów ulegających biodegradacji.

Pamiętaj, że w przypadku remontów wykorzystanie osiedlowych pojemników na pozostałości nie jest wystarczające. Warto wówczas skontaktować się z profesjonalną firmą zajmującą się wywozem śmieci.

Niebezpieczne odpady we Wrocławiu

Szczególną uwagę należy zwrócić na recykling odpadów niebezpiecznych. Ich złe składowanie i utylizowanie może zagrażać zdrowiu i życiu. Dlatego też:

  • zużyte baterie wrzucaj do specjalnych pojemników, które znajdziesz na terenie marketów, większych sklepów lub placówek Poczty Polskiej,
  • odpady medyczne (pudełka po lekarstwach, strzykawki) przynieś do apteki,
  • sprzęty AGD/RTV powinny być przyjmowane w sklepach elektronicznych. Możesz także zaczekać na wywóz pozostałości gabarytowych (ma on miejsce kilka razy do roku, w zależności od miejscowości).

Ponadto do produktów niebezpiecznych zalicza się odpady: azbestowe, smarowe, z wypadków, z metali, zawierające PCB (polichlorowane bifenyle), komunalne osady ściekowe czy świetlówki i żarówki energooszczędne.

Gdzie wyrzucać gruz?

Wykonując remont mieszkania lub domu, wiele osób zastanawia się, gdzie wyrzucać gruz. Zajmujemy się wynajmem kontenerów na różnorodne odpady budowlane. Oferujemy wywóz gruzu czystego i zmieszanego na terenie Wrocławia i okolic osobom prywatnym oraz przedsiębiorstwom. Gwarantujemy wysoką jakość usług, dzięki którym zapewnisz sobie wygodę.

Podsumowanie

Jeśli potrzebujesz pomocy w utylizacji śmieci, odpadów komunalnych czy gruzu, zapoznaj się z działalnością naszej firmy. Gwarantujemy szybką i tanią realizację każdego zlecenia. Kontenery – ich rodzaj i wielkość dopasowujemy do indywidualnych potrzeb. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości – skontaktuj się z nami. Na wszystkie Twoje pytania chętnie odpowiemy mailowo lub telefonicznie. Razem możemy zadbać o środowisko!